ANKET SİSTEMİ
KURUMSAL

HAKKIMIZDA

Haksan, halen Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devam ettirmekte olan Sn. İbrahim GÜLMEZ tarafından otomotiv sektörüne kauçuk parça üretmek üzere 1988 yılında Bursa’da kurulmuştur.
Kompresyon Presleme yöntemi ile başlayan üretim serüveni, sektör değişimine paralel olarak gelişmiş ve günümüzde Kauçuk Elastomerden Enjeksiyon Pres, Ekstrüzyon profil ve Tekstil ile güçlendirilmiş Hortum parçaları ile otomotiv sektörünün yanı sıra beyaz eşya, inşaat, raylı sistem ve savunma sanayisi gibi alanlarda faaliyet gösterir hale gelmiştir.
1990’lı yılların başlarına kadar sadece Türkiye pazarına hitap eden Haksan, bu tarihten itibaren üretiminin yüksek bir miktarını doğrudan ihraç ederek uluslararası alanda ismini duyurmayı başarmıştır.
2000 yılında kauçuk parça üretiminin yanına Plastik Ekstrüzyon parçaları eklenmiş ve kauçuk faaliyetinin dışında günümüz vazgeçilmezi olan Plastik Malzeme ile üretime başlanmıştır.
2013 yılında ise Plastik Enjeksiyon üretimine yatırım yapılarak ürün çeşitliliği bir adım daha ileri götürülmüştür.
Günümüzde Haksan, idari yönetimi Bursa olmak üzere Manisa ve Rusya merkezlerinden 450’ye yakın çalışanı ile müşterilerine hizmet vermektedir.
“Müşteri memnuniyetini” temel prensip edinmiş Haksan, sürekli gelişimi ve iyileştirmeyi hedef alarak toplumsal yarar ve çevre bilinci ile faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.


BU SAYFAYI PAYLAŞ
E-bültenimize kaydolun